Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Balla i përgjigjet flakë për flakë Metës për kthimin e buxhetit: E turpshme dhe djallëzore

Socialisti Taulant Balla i është përgjigjur menjëherë Kreut të Shtetit për kthimin e Buxhetit të vitit 2021. Sipas Ballës, ajo që bën Presidenti është e turpshme dhe djallëzore.

Balla tregon edhe rrugën që mazhoranca do ndjekë që buxheti të hyjë në fuqi.

STATUSI I PLOTE
Presidenti nuk ka asnjë të drejtë të kthejë Buxhetin e Shtetit. Por është e turpshme dhe djallëzore të vonosh hyrjen në fuqi të Buxhetit të Shtetit sot kur aty janë planifikuar:

MBËSHTETJA MË E MADHE PËR SHËNDETËSINË DHE RINDËRTIMIN,

MBROJMË JETËN E QYTETARËVE NGA PANDEMIA, GARANTUAM FONDIN PËR VAKSINËN ANTI-COVID,

RIMBURSOJMË KURIMIN ÇDO QYTETARI/QYTETAREJE SHQIPTARE NGA COVID-19,

RRISIM PAGAT ME 40% PËR MJEKET DHE PERSONELIN SHËNDETËSOR,

MIRATUAM 280 MILIONË DOLLARË PËR RINDËRTIMIN.

Buxheti do të rivotohet menjëherë sipas procedurës parlamentare dhe do të hyjë në fuqi siç e ka votuar Kuvendi!👐🏼🇦🇱

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet