Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Varrmihësi rrëfen tmerrin në Greqi: Hapim gropa natën dhe varrosim ditën, jemi të rrezikuar

Krahas mjekëve dhe infermierëve, janë edhe punonjësit e varrezave ata që po përballen me një situatë tepër të vështirë për shkak të pandemisë.

Mediat greke i referohen situatës në Selanik, një ndër rajonet më të prekura nga koronavirusi, ku punonjësit që hapin varret dhe kryejnë varrimin e të vdekurve nga koronavirusi theksojnë se ndjehen më tepër se të frikësuar.

“Na duhet të hapim varre natën dhe të varrosim gjatë ditës. Jemi gjithë kohën të rrezikuar pasi vazhdimisht kemi kontakt me trupa që kanë vdekur nga koronavirusi”, shprehen ata për “ThessToday“.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet