Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tensionohet situata, Turqia dërgon avionët mbi Greqinë

Autoritetet greke kanë denoncuar një tjetër shkelje të Ankarasë.

Mediat në Athinë shkruajnë se Turqia ka shkelur hapësirën ajrore greke, pasi sot sipas autoriteteve fluturuan tre avionë spiunë “CN-235”.

E njëjta gjë ndodhi edhe të enjten e kaluar. Ndërsa në total, Greqia akuzon Turqinë se ka kryer 41 shkelje nga fluturimet e avionëve në thyerje të hapësirës ajrore.

Athina shpreson që BE do të vendosë sanksione ndaj Ankarasë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet