Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Stresi t’u bëftë nëna”, gruaja në Korçë proteston me foton e Klodian Rashës

Ditën e sotme në qytetin e Korçës ka shpërthyer protesta për vrasjen e 25 vjeçarit Klodian Rasha nga një efektiv policie.

Mijëra qytetarë janë mbledhur në rrugët e qytetit, nërkohë që nuk kanë munguar edhe përplasjet me policinë, ku një efektiv ka mbetur i plagosur.

Ndërkohë mes protestuesve është edhe një grua e cila mban në duar foton e Klodian Rashës, ndërsa falenderon edhe reperin Stresin që qëndroi në krye të protestuesve ditën e djeshme.

“O Stresi t’u bëftë nëna që ngritje tërë këtë thirrje”, dëgjohet të thotë gruaja, ndërkohë që edhe në Tiranë ditën e sotme në orën 18:00 është paralajmëruar një tjetër protestë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet