Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve në Itali

Gjatë 24 orëve në Itali kanë rezultuar pozitiv për koronavirus 16,999 raste të reja, ndërsa 887 pacientë kanë humbur jetën.

Ministria e Shëndetësisë në Itali deklaroi se shtrimet e pacientëve në spitalet Covid janë në rënie, ndërsa rajoni me infektimet më të larta është Veneto me 4,197 ndjekur nga Lombardia me 2,093 raste.

Autoritetet shëndetësore bëjnë apel që të respektohen masat për ndalimin e përhapjes së koronavirusit, ndërsa shtojnë se ekziston rreziku u rritjes së rasteve edhe për shkak të festave.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet