Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Personi i parë në botë që mori vaksinën kundër COVID-19 del nga spitali, 90-vjeçarja tregon se si ndihet

Në Britaninë e Madhe Margaret Keenan, që mbush 91 vjeç javën e ardhshme u bë personi i parë në botë që mori vaksinën e Pfizer/Biontech,

Sipas Reuters, Margaret ka thënë se po ndihet mirë paso që sot është liruar nga spitali, duke theksuar se në ditën kur është vaksinuar ka qenë shumë e rëndësishme për të, ashtu edhe për të gjithë njerëzit e tjerë në botë duke bërë apel qytetarëve që të lajmërohen për vaksinim kundër COVID-19.

“Po ndihem shumë dhe më vjen mirë që po shkoj në shtëpi, që të kalojë një jetë të mirë dhe të shëndetshme me familjen”, tha Margaret.

Britania e Madhe është shteti i parë perëndimor që ka filluar vaksinimin e qytetarëve me vaksinën e Pfizer kundër COVID-19, që konsiderohet si një nga vendet që është goditur më së shumti nga pandemia, me më shumë se 61 mijë të vdekur.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet