Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Përshkallëzohen protestat, bllokohet autostrada Shkodër-Lezhë

Protestat për vrasjen e Klodian Rashës kanë përfshirë gjithë territorin e vendit.

Krahas grumbullimit në kryeqytet, një tjetër protest po zhvillohet në Lezhë, ku qytetarë të revoltuar kanë bllokuar autostradën Shkodër-Lezhë.

Kujtojmë që sot më herët një tjetër protestë e dhunshme u zhvillua në Korçë, teksa qytetarët atje sulmuan Bashkinë dhe drejtorinë e Policisë.

Sot ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj i paraqiti kryeministrit Rama dorëheqjen e parevokueshme. Kryeministri e ka pranuar dhe i ka dhënë “lamtumirën” me fjalë falenderuese.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet