Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Përplasjet e dhunshme në protestë, policia shoqëron disa të rinj

Mbrëmjen e sotme policia ka shoqëruar disa të rinj në komisariat pas përplasjeve te Ministria e Brendshme.

Goditjeve me sende të forta nga grupi i qytetarëve në protestë, policia iu përgjigj me gaz lotsjellës dhe ujë duke i shpërndarë, ndërsa më pas disa prej tyre i ka shoqëruar.

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj dha dorëheqjen pas vrasjes së të riut dy net më parë nga një efektiv policie, por protestat ende nuk kanë përfunduar.

Mbrëmjen e sotme grupi i qytetarëve në protestë kërkuan largimin e kryeministrit Edi Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet