Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Ndjesa i takon shtetit”, Rama: Efektivi i policisë vrau Klodianin në mënyrë të pashpjegueshme

Ashtu siç bëri me dije më herët kreu i Qeverisë, Edi Rama në një dalje për media ka shprehur qëndrimin e tij për vrasjen e Klodian Rashës.

Ai u shpreh se faji është i efektivit të policisë dhe duhet të gjykohet nga organet e drejtësisë.

“Jeta e humbur nga akti fatal i efektivit të policisë.

U preka nga urtësia e babait të viktimës. Tha se ne duam drejtësi dhe jo zhurmë politike.

E kam fare të qartë se fjalët janë krejtësisht të pafuqishëm kundrejt dhimbjes së familjes, motrës vëllait, babit dhe xhaxhait.

Efektivi i policisë ka vrarë një njeri në mënyrë krejt të pashpjegueshme.

Arma ishte e shtetit dhe ndjesa i takon shtetit. Autori do hetohet dhe do gjykohet nga organet e drejtësisë.

Drejtësia ka fjalën e fundit. Është tejet e domosdoshme të mos e humbasim kthjelltësinë. “-u shpreh Rama, citon Lajmi i Fundit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet