Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Lajçak për dialogun Kosovë-Serbi: Do të diskutojmë mbi pretendimet financiare dhe pronën

Sot në Bruksel do të mbahet raundi i ri i bisedimeve teknike ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian.

Për këtë ka shkruar edhe i dërguari i Posaçëm i BE-së për dialog, Miroslav Lajçak.

Lajçak në Twitter ka shkruar se për përgatitjet që po bëhen për takimin e sotëm. Ai ka theksuar se nga ky takim pritet vazhdimi i diskutimeve mbi pretendimet financiare dhe pronën.

“Duke u përgaditur për takimin e sotëm të Dialogut Beograd-Prishtinë me dy kryenegociatorët. Presim të vazhdojmë diskutimet tona mbi pretendimet financiare dhe pronën”, shkruan Lajçak.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet