Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Konflikt i fortë mes Ramës dhe Lleshajt? Baton Haxhiu e konfirmon, ja çpo ndodh mes tyre

Gazetari Baton Haxhiu ka folur për një konflikt të madh mes kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj.

I ftuar në emisionin “Opinion”, i pyetur nga moderatori i emisionit Blendi Fevziu, Haxhiu u shpreh se konflikti mes Ramës dhe ministrit të tij nuk ka lidhje me vr asjen e 25-vjeçarit Florian Rasha nga Policia e Shtetit.

PJESË NGA EMISIONI:

Baton Haxhiu: Vetëm nëse e mbron Policinë duhet të jetë dorëheqjen. Unë nuk kisha mundur të qëndoja. Ai duhet të thotë më falni, për hir të këtij djali që u v ra unë nuk mund të qëndoj më dhe do të liroj detyrën.

Blendi Fevziu: Ka fjalë se ka një ko nflikt të fortë mes Ramës dhe Lleshajt kohët e fundit?

Baton Haxhiu:Po, ka një konf likt por nuk ka lidhje me këtë rast…

Prej kohësh në disa prej mediave është aluduar një largim nga posti i ministrit Lleshaj, por vetë ai ka mohuar zërat, duke pranuar se nuk është i përjetshëm në postin e tij por për momentin nuk ka asnjë problem.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet