Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Jonida Maliqi reagon ndaj protestës së Klodianit: Të sillemi si kafshë nuk është zgjidhje e problemit, është injorancë

“Të sillemi si kafshë nuk është zgjidhje e problemit, është injorancë” Jonida Maliqi ka një mesazh për protestën e Klodianit.

Vrasja e 25-vjeçarit Klodian Rasha nga efektivi i policisë ka ngjallur një reagim të ashpër dhe ka ngritur në këmbë popullin shqiptar.

Mbrëmjen e djeshme një protestë u mbajt në kryqytet, ku nuk munguan as skenat e tensionit dhe dhunës nga protestuesit.

Këngëtarja Jonida Maliqi ka një mesazh për kaosin e krijuar ditën e djeshme mes forcave policore dhe protestuesve.

Jonida i kërkon qytetarëve të shmangin dhunën dhe të protestojnë paqësisht, sepse ajo e natës së mbrëmshme ishte një sjellje huliganësh.

“Ishte e tmerrshme ajo që i ndodhi Klodianit dhe jam e sigurt që drejtësi do të ketë, por pse të sillemi si huliganë në vend që të protestojmë paqësisht? Të djegim, të shkatërrojmë, të sillemi si kafshë. Kjo nuk është zgjidhje e problemit, kjo është injorancë.”- shkruan Jonida në InstaStory.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet