Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

2 ditë pas vrasjes së Klodjan Rashës, të rinjtë e Korçës në protestë

Pasditen e kësaj të enjte disa të rinj në Korçë kanë dalë në protestë për vrasjen e 25-vjeçarit Klodjan Rasha.

Dhjetra qytetarë kanë dalë në rrugët e Korçës me pankarta nëpër duar duke i bërë thirrje Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj të japë dorëheqjen.

Ndërkohë në Tiranë, pasditen e sotme pritet të organizohet sërish protestë ndërsa kryeministri Rama do të mbajë një fjalim mbi vrasjen e të riut.

Ditën e djeshme kryeqyteti u përfshi nga protesta ku qindra qytetarë mbushën rrugët e Tiranës.

Disa të rinj thyen dhe dëmtuan dyert e disa prej institucioneve si Ministria e Brendshme e Kryeministria si dhe zbukurimet e fundvitit në qendër të kryeqytetit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet