Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zemërim edhe në Gjirokastër, protestuesit kërkojnë largimin e Sandër Lleshaj

Vrasja e 25-vjeçarit Klodian Rasha, ka sjellë reagime të opinionit publik edhe në Gjirokastër.

Qytetarë të shumtë kanë marshuar rrugëve të qytetit, duke u ndalur tek Institucioni i Prefektit të Qarkut ku edhe kanë ndezur qirinj, duke kërkuar drejtësi për vrasjen e të riut.

“Jemi këtu për të mbrojtur jetën e të gjithë fëmijëve tanë. Po përballen më policinë diktatoriale”, u shpreh një qytetarët.

Ndërsa të tjerët shprehen të tronditur për vrasjen e të riut, po ashtu kërkuan edhe dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet