Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tetë policë dhe 2 protestues të plagosur, njëri prej efektivëve rrezikon humbjen e syrit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informon se Urgjenca Kombetare në vendngjarje, ka derguar në spitale 10 të lënduar në protesten e dhunshme të zhvilluar në Bulevardin “Dëshmoret e Kombit”.

Tetë punonjës të policisë dhe dy protestues janë duke u trajtuar në spitalet universitare të Tiranës, ku njeri prej punonjesve te rendit ka dëmtime më serioze.

Në spitalin e Traumës po trajtohen aktualisht 7 punonjës të policisë dhe 2 protestues në gjendje të stabilizuar.

Ndërsa në Qendren Spitalore Universitare “Nënë Tereza” po trajtohet një punonjës i policisë, gjendja e te cilit, sipas mjekëve, është serioze, pasi rrezikon humbjen e njërit sy dhe pritet ti nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale.
Urgjenca Kombëtare dhe strukturat shendetesore vijojnë të jenë në gatishmëri të plotë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet