Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rrëzohet helikopteri në alpet e Francës, pesë persona humbin jetën

Një helikopter u rrëzua mbrëmjen e së martës në Alpet franceze duke i marrë jetën 5 nga 6 personave që udhëtonin në të.

Mjeti ajror, në pronësi të një kompanie private, po transportonte një ekip të ndihmës së shpejtë, kur u rrëzua pranë qytetit të Bonvillard, në rajonin e Savoie.

Shkaqet e aksidentit janë ende të paqarta, por zyrtarët kanë fajësuar mes të tjerash dhe motin e keq. Alarmi u ngrit nga piloti i helikopterit i cili ia doli të shpëtojë duke u hedhur nga mjeti ajror me parashutë, përpara se ai të përplasej.

Për këtë ngjarje reagoi dhe presidenti Macron, i cili shkroi në rrjetet sociale se lutjet e tij shkojnë për familjes, kolegët dhe miqtë e këtyre heronjve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet