Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Po kurohej në Itali, humb betejën me Covid-19 mjeku Drini Dobi

Ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme si pasojë e komplikacioneve me Covid-19, mjeku Drini Dobi i cili po kurohej prej pak ditësh në Itali.

Mjeku i njohur neurolog Drini Dobi është nisur me urgjencë disa ditë më parë drejt Italisë për të marrë një mjekim më të specializuar, pasi gjendja e tij pas infektimit me COVID-19 u rëndua.

Për dërgimin e tij në Itali që të marrë mjekim më të specializuar të afërmit e ndihmuan finaciarisht.

Po ashtu ata hapën dhe një llogari bankare për të bërë bashkë një shumë që të mbulojë shpenzimet e qëndrimit në spitalin italian dhe mbulimin e plotë të kurës së tij, por për fat të keq mjeku nuk ia ka dalë të fitojë betejën me sëmundjen vdekjeprurëse.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet