Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Përmbytet Venecia, zyrtarët japin alarmin për një ‘situatë të tmerrshme’

Në Venecia janë rikthyer sërish përmbytjet, ndërsa zyrtarët paralajmërojnë për një ‘situatë të tmerrshme’ një vit pasi qyteti pësoi një miliard paund dëme gjatë baticave.

Autoritetet i frikësohen një përkeqësimi të mëtejshëm të situatës, pasi orët në vijim parashikojnë reshje me intensitet të lartë.

Sipas të dhënave niveli i ujit ka arritur në 122 cm, gjë që ka detyruar autoritetet të rikthejnë barrierat e mëdha kundër përmbytjeve, që ishin hequr vetëm 2 muaj më parë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet