Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Nga se ka frikë Putin? Punon fshehurazi nga një “zyrë identike” në Soçi

Një raport në mediat ruse pretendon se Kremlini ka ndërtuar një zyrë për presidentin rus, Vladimir Putin, në Soçi, e cila është identike me zyrën e tij jashtë Moksës, dhe se Putin shpesh dhe fshehurazi ka punuar nga kjo zyrë e dytë këto muajt e fundit.

Për këtë raport nuk ka ende një konfirmim të pavarur të raportit ndërsa zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, ka refuzuar të përgjigjet në pyetjen për këtë çështje.

Një publikim rus në internet, Daily Storm, citoi Peskovin të ketë thënë se raporti i Proyekt Medias është “marrëzi” dhe se Putin “punon në Moskë”. Nëse është i vërtetë, raporti do të shtonte prova të reja për masat që ka ndërmarrë Kremlini për të izoluar Putinin nga pandemia e koronavirusit. Në raportin e saj, Proyekt Media citoi dy burime të paidentifikuara të thonë se kanë njohuri për orarin e kreut të shtetit”.

Publikimi po ashtu analizoi të dhënat e fluturimeve të avionit presidencial që përdor Putini për të udhëtuar brenda dhe jashtë vendit. Ashtu si shumë vende të tjera, Rusia ka ndërmarrë masa izolimi për të frenuar përhapjen e koronavirusit, duke kufizuar lëvizjen dhe duke kërkuar nga shumë qytetarë që të punojnë në distancë.

Putin ka mbajtur kryesisht video-konferenca me guvernatorët dhe ministrat e kabinetit, dhe fjalime televizive virtuale. Masat e tjera që ka shpikur Kremlini për të zvogëluar rrezikun e infektimit të Putinit me koronavirus përfshijnë dhe instalimin e tuneleve dezinfektuese në Kremlin dhe në Novo-Ogarjovo, ku qwndron presidenti.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet