Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Merkel: Nuk do të jemi në gjendje të sigurojmë mjaftueshëm vaksina në fillim të 2021

Kancelarja gjermane Angela Merkel, ditën e sotme ka thënë se autoritetet nuk do të jenë në gjendje të sigurojnë mjaftueshëm vaksinë në tremujorin e parë të vitit 2021. Me qëllim që të ketë një kthesë të madhe në luftën kundër Covid, shkruan Reuters.

Ajo tha para Bundestagut gjerman se do të bëjnë të pamundurën të frenojnë vdekjet , duke shtuar se do të ndërmarrin të gjitha masat që të mbajnë të hapura shkollat dhe kopshtet e fëmijëve.

Merkel gjithashtu tha se është dakort që të mbyllen dyqanet në periudhën e Krishtlindjeve dhe deri më 10 janar.

Sipas saj përvoja e deritanishme ka treguar se vala e dytë e pandemisë “është shumë me fuqishme sesa e para”, duke shtuar se ka shumë njerëz të infektuar në Gjermani.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet