Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Goditet me sende të forta, plagoset efektivi i policisë tek Ministria e Brendshme

“Hiqni kapelet”! Një efektiv policie është lënduar mbrëmjen e sotme nga protesta që po zhvillohet përpara ministrisë së Brendshme kundër Sandër Lleshajt.

Gurët dhe sendet e tjera të forta që u hodhën nga protestuesit në drejtim të ministrisë goditën një nga efektivët që mbeti i plagosur.

Efektivët e policisë nuk kanë pajisje dhe u kapën të papërgatitur për protestën.

Momentet e tensionit, përplasjet dhe konfrontimet mes policisë dhe qytetarëve ishin të shumta. “Nuk ka paqe, ku ka vrasje” tha një qytetar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet