Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Gjykata Speciale cakton seancën e radhës ndaj Salih Mustafës

Gjykata Speciale ka caktuar konferencën e tretë të statusit në rastin e ish-eprorit të UÇK-së, Salih Mustafa.

Data për mbajtjen e konferencës së tretë statutore është caktuar me 14 dhjetor, në orën 15:00.

Mustafa është i arrestuari i parë nga Specialja.

Më 28 shtator, ai nuk kishte pranuar të deklarohet për akuzat që lidhen me krime lufte në Kosovë.

Kurse, me 28 tetor, ish-eprori i UÇK-së, Salih Mustafa është deklaruar i pafajshëm për katër akuzat e ngritura ndaj tij nga Specialja. Me 23 nëntor, gjykata vendosur që Mustafës t’i vazhdohet paraburgimi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet