Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Duan të nxjerrin policin të pafajshëm”, miqtë e Klodian Rashës me lot në sy: Kishte parandjenjë të keqe…

Miqtë e 25-vjeçarit, Klodian Rasha, që u qëllua për vdekje nga një efektiv policie në rrugën “Dritan Hoxha” në Tiranë, kanë dhënë disa detaje për emisionin “Shqipëria Live”.

Me lot një sy, njëri prej tyre shprehet se e kanë marrë vesh në orën 8 të mëngjesit se çfarë kishte ndodhur.

“Duan të nxjerrin policin të pafajshëm”, miqtë e

“Shteti të mbron,, jo të vret. Njerëzit nuk kanë faj që ikin nga këtu, të jetojnë ata”, tha ai. Ky i fundit shtoi se ditën që e kanë vrarë kishte parandjenjë të keqe, pasi kishte thënë se nuk ndihej mirë.

Një shok tjetër tha se “Klodiani ishte djalë i mirë” dhe se “kishte dalë për të blerë cigare”.

Miqte e te riut thane se policia synon të nxjerre të pafajshëm efektivin qe kreu ngjarjen”.

“Me Klodin kam fjet edhe në një dhomë me të, dhe s’ka pas asnjëherë probleme” tha nje tjeter i ri.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet