Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Capital T poston foto të varrezës masive me trupa të shqiptarëve në Serbi: Historia që harrohet përsëritet

Reperi Capital T ka ndarë me ndjekësit një fotografi në Instagram, nga një artikull i “Reuters”.

Në foto shihet varreza masive me trupa të shqiptarëve të Kosovës në Serbi, ndërsa kujton se shumë shpejt po harrohen këto ngjarje.

“Trupat e viktimave shqiptare nga Kosova gjenden përsëri në varre masive në Serbi. Shumë duhet ta kenë ditur. Familjet në Kosovë presin përgjigje”, thuhet ndër të tjera në atë artikull.

“Shpejt po harroni. E historia qe harrohet perseritet”, janë fjalët e tij.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet