Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zbardhet vendimi për anëtarin e bandës së Durrësit, Gjykata e Prizrenit: Indrit Taullau s’mund të marrë status azili

Zbardhet vendimi i gjykatës së Prizrenit për Indrit Taullaun, anëtar i Bandës së Durrësit, i cili u arrestua dy ditë më parë në Kosovë.

Taullau akuzohet për veprën penale ‘vrasje me paramendim’ si dhe për ‘grup i strukturuar kriminal’. Sipas kësaj gjykate Taullau nuk gëzon status azili. Ndalimi i Taullaut është bërë nga ana e Interpol, me urdhër të SPAK-ut.

Ngjarja për të cilën dyshohet këtë herë Indrit Taullau ka ndodhur në 2019 në qytetin bregdetar të Durrësit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet