Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

SPAK lëshon tre urdhër-arreste për tre bosë të krimit, të dyshuar për vrasjen e një biznesmeni të njohur

Prokuroia e Posacme Kundër Krimit dhe Korrupsionit lëshon tre urdhër-arreste për tre bosë të botës së krimit, emra shumë të njohur për drejtësinë dhe publikun e gjërë.

Lajmi konfirmohet për “BalkanWeb” nga gazetarja Klodiana Lala.

Mësohet se këta të tre kanë lidhje me atentatin e bërë një biznesmeni po aq të njohur të ndodhur mes viteve 2004-2005.

Njëri prej personave të përfshirë në atentatin ndaj biznesmenit qëndron pas hekurave, ndërsa dy të tjerët janë dy ish- të dënuar, të lënë të lirë tashmë nga policia.

Për atentatin ndaj biznesmenit dhe urdhër-arrestet pritet që SPAK dhe Polica e Shtetit të dalin në një konferencë të posaçme për shtyp.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet