Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ndërrimi i adresave të qytetarëve/ KQZ letër Drejtorisë së Përgjithshme të Gjendjes Civile

TIRANA

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dërguar letër Drejtorisë së Përgjithshme të Gjendjes Civile, pas ankesave të qytetarëve për ndërrim adresash.

KQZ bën disa pyetje në letër, të tilla si në cilën datë është nxjerr ekstrakti i popullsisë, cili është kriteri i ekstradit të popullsisë së çdo qarku etj.

Po ashtu, KQZ bën pyetje nëse ekziston mundësia që zgjedhësit në jenë në listat e një qarku për efekt të zgjedhjeve.

Gjithashtu, KQZ ngre pyetje nëse mund t’i vihet apo jo në dispozicion të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, produkti përfundimtar i projektit të popullimit të adresave etj.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet