Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Edhe pse të pakta, ka disa gjëra të mira që ndodhën në vitin 2020

Edhe pak ditë na ndajnë nga përfundimi i vitit 2020. Ndonëse janë të shumtë njerëzit që mezi po e presin këtë ndryshim, ky vit ka edhe të mirat e tij, prej të cilave përfituam.

Po të harrojmë pandeminë, numrin e lartë të viktimave nga Covid-19 apo krizën e shkaktuar, do të mbajmë mend disa ndryshime pozitive që ndodhën si:

-Një turmë vlerësimesh të vonuara për punëtorët kryesorë të jetës: mjekë, infermierë, mësues, punonjës të kujdesit për fëmijë, nëpunës të dyqaneve ushqimore dhe më shumë. Faleminderit të gjithëve!

-Strehimoret e zbrazëta të qenve sepse njerëzit kanë adoptuar si kurrë më parë.

-Më pak lëvizje, e cila është e barabartë me më pak ndotje.

– Qytetarët përdorën rrugët më shumë, duke u kthyer në këmbësorë të devotshëm për shkak të mbrojtjes nga pandemia.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet