Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Duelet e Kupës së Botës, Shqipëria do të luajë me Anglinë më 28 mars

Shqipëria ka mësuar kalendarin e rrugëtimit për kualifikueset e botërorit Katar 2022. Kuqezinjtë e nisin me Andorrën në transfertë teksa menjëherë pas saj pret në shtëpi Anglinë.

Më pas Shqipëria shkon drejt San Marinos për të mbyllur sfidën e 3-të të marsit. Në shtator Shqipëria udhëton drejt Polonisë, dhe kthehet për të pritur Hungarinë dhe San Marinon.

Në tetor Shqipëria udhëton në Hungari dhe rikthehet në shtëpi me Poloninë. Kurse në nëntor ndeshjen e parafundit e luan në ”Wembley” më 12 nëntor të 2021 kurse e mbyll me Shqipëri-Andorra më 15 nëntor.

KALENDARI I KUALIFIKUESEVE

Ndeshja e parë, 25 Mars 2021: Andorra-Shqipëri

Ndeshja e dytë, 28 Mars 2021: Shqipëri-Angli

Ndeshja e tretë, 31 Mars 2021: San Marino- Shqipëri

Ndeshja e katërt, 2 Shtator 2021: Poloni-Shqipëri

Ndeshja e pestë, 5 Shtator 2021: Shqipëri-Hungari

Ndeshja e gjashtë, 8 Shtator 2021: Shqipëri-San Marino

Ndeshja e shtatë, 9 Tetor 2021: Hungari-Shqipëri

Ndeshja e tetë, 12 Tetor 2021: Shqipëri-Poloni

Ndeshja e nëntë, 12 Nëntor 2021: Angli-Shqipëri

Ndeshja e dhjetë, 15 Nëntor 2021: Shqipëri-Andorra

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet