Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Bum infektimesh në Berat, të prekur mjekë, infermierë dhe mësues

Në 24 orë, në vendin tonë janë regjistruar 753 raste të reja me Covid-19. Prej këtyre rasteve, 49 persona rezultuan të infektuar vetëm në Berat.

Mësohet se mes tyre janë mësues, infermierë e mjekë, një punonjës bashkie si dhe tre punonjëse në një fasoneri.

Rastet me Covid-19 në Berat

-1 mësuese në shkollën e muzikës “Ajet Xhindole” në Berat.

-1 mësuese në shkollën 9-vjeçare “22 Tetori” në Berat.

-1 mësuese në shkollën jo publike “Irfan Ngjeqari” në Berat.

-1 infermier në Repartin e Kirurgjisë në Spitalin Rajonal Berat.

-1 mjeke pediatre në Spitalin Rajonal Berat.

-1 punonjës i bashkisë Dimal.

-3 punonjëse fasonerie.

Të gjitha rastet janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe janë karantinuar pranë banesave.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet