Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Abazoviç shkarkon nga detyra një tjetër drejtor të rëndësishëm në Mal të Zi

Pas drejtorit të Policisë, zëvendëskryeministri i ri i Malit të Zi, shqiptari Dritan Abazoviç, ka shkarkuar nga detyra edhe drejtorin e Agjencisë për Sigurinë Kombëtare, Dejan Peruniç.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë numri dy i qeverisë, i cili është shprehur në “Twitter” se në takimin që ka zhvilluar me Peruniç, ai e ka falënderuar atë për punën e deritanishme.

Abazoviç njoftoi se Agjencia për Sigurinë Kombëtare do ta ketë një drejtor të ri. Abazoviç dje shkarkoi nga detyra drejtorin e Policisë, Veselin Veljoviç.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet