Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Transportonte klandestinë kundrejt pagesës, pranga të riut nga Fieri

Një 25-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi u kap në flagrancë duke transportuar 4 shtetas të huaj nga vendet e treta.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se bëhet fjalë për shtetasin me inicialet R. Sh., banues në fshatin Libofshë të Fierit. I riu u kap nga shërbimet e Policisë, në qytetin e Elbasanit, duke transportuar 4 shtetas të huaj me mjetin e tij. Po ashtu mësohet se ai do t’i transportonte nga Korça, me qëllim dhënien ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit 120€ për person.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprat penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet