Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shifra të larta viktimash me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar të infektuar me Covid 365 rasteve të reja dhe kanë humbur jetën 25 pacientë.

Sipas ISHP viktimat janë shënuar 12 nga Shkupi, një nga Kumanva, tre nga Prilepi, një nga Struga, dy nga Manastiri, dy nga Gostiari, një nga Gjevgjelia, një nga Berova, një nga Dellçeva dhe një nga Negotinoja.

Ndërsat rastet e reja me Covid janë konfirmuar 126 janë në Shkup, Kumanovë 27, Shtip 19, Prilep 9, Tetovë 33, Veles 26, Manastir 7, Ohër 2, Kavadar 25, Gostivar 22, Gjevgjeli 12, Strumicë 7, Kriva Pallankë 4, Radovish 5, Krushevë 1, Koçani 2, Probishtip 1, Makedonski Brod, Berovë dhe Kratovë 1, Sveti Nikole 5, Kërçovë dhe Renjë 3 dhe Negotino 23.

Gjatë orëve të fundit gjithashtu kanë fituar betejën me covid 1.059 pacientë.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani në vendin fqinj janë konfirmuar të infektuar me Covid 68.332 person ames të cilëve 44.705 janë shëruar dhe 1.949 kanë humbur jetën.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet