Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shifra të larta në Greqi, mbi 1 mijë të infektuar dhe 89 të vdekur në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Greqi janë konfirmuar pozitiv me Covid 1 251 raste të reja dhe kanë humbur jetën 89 pacientë.

Mediat vendase bëjmë me dije se deri më tani numri i rasteve të përgjithshme me Covid në Greqi është 116721, nga të cilat 52.7% janë burra.

5007 (4.3%) konsiderohet se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë dhe 31293 (26.8%) kanë të bëjnë me një rast tashmë të njohur.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i viktimave nga Covid në Greqi ka shkuar në 3,092 persona.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet