Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Reshjet e shiut, probleme me energjinë në disa fshatra në Korçë, OSHEE nxjerr grupet në terren

KORÇË
Era e fortë dhe reshjet e shiut kanë sjellë probleme me furnizimin me energji në disa fshatra të Korçës. Në këtë qark, gjatë natës ka pasur reshje shiu me intensitet deri mesatar. Temperaturat kanë qenë në vlera pozitive.

Sipas OSHEE, nga informacionet e dhëna nga strukturat përgjegjëse, aktualisht nuk ka probleme në akset rrugore nacionale dhe ato rurale, problem mbetet furnizimi me energji elektrike i disa fshatrave të Njësive Administrative Dardhas të cilat furnizohen nga fidri i Maliqit.

Nga OSHEE janë nxjerrë grupet e punës në terren për riparimin e defektit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet