Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Preket me Covid ministrja e Brendshme italiane, karantinohet Di Maio

Ministrja e Brendshme Luciana Lamorgese doli pozitive pas testit për COVID-19 duke u larguar nga mbledhja e CDM-së para kohe.

“Ministrja, e cila është asimptomatike, u largua nga ndërtesa e qeverisë duke respektuar të gjitha masat paraprake dhe u vendos në izolim”, njoftuan burimet qeveritare.

Gjithashtu, në vetizolim janë edhe ministri i Drejtësisë, Alfonso Bonafede dhe ai i Punëve të Jashtme, Luigi Di Maio.

“Ky veprim i ministrave është si një masë paraprake, sepse në dhomën e takimeve të CDM-së secili ministër është i ulur në një distancë të sigurt”, shtuan burimet.

Pas lajmit për pozitivitetin e Lamorgeses, anëtarët e Këshillit të Ministrave do t’i nënshtrohen tw gjithë një testi COVID-19.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet