Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Nis testimi i shpejtë për COVID-19 në Tiranë, si realizohet hap pas hapi

Testimi i shpejtë për të zbuluar nëse je i prekur nga koronavirusi ka nisur sot në Tiranë nga ekipet e epidemiologëve të terrenit.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video që tregon punën e epidemiologëve hap pas hapi për realizimin e testit të shpejtë.

Punonjësit shkojnë në ambient që e gjykojnë se mund të jetë vatër infeksioni dhe bëjnë testin e shpejtë.

Në rastin konkret personit që iu bë testi rezultoi negative. Së shpejti, thotë Rama, do të hapen disa pika në qendra shëndetësore për testimin me rezervim pranë mjekut.

https://www.facebook.com/watch/?v=228087098739714

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet