Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Mot me shi dhe borë në disa zona malore, parashikimi për ditën e sotme

Mot i vranët dhe reshje shiu mbizotërojnë në zonat e ulta por dëborë në zonat malore gjatë orëve të para të ditës. Mesdita sjellë përmirësim të përkohshëm të kushteve atmosferike, POR sërisht mbrëmja ri-kthen reshjet në territorin shqiptar.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 1°C në zonat malore deri në 15°C në Jugperëndim.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Rajoni dhe Europa; Rajoni Verior i Europës vijon në ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme, të cilat do të sjellin temperatura të ulta dhe reshje të dendura dëbore. Po ashtu Qëndra dhe Jugu i saj mbeten me vranësira dhe reshje shiu. Ndërsakthjellimet mbizotërojnë në Lindje të Europës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet