Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Greqia vendos masat e reja: E izoluar për festa, vendi i bllokuar deri në këtë datë

Autoritetet kanë ndërmarrë masa të reja në Greqi, në kuadër të situatës së pandemisë. Zëvendëskryeministri dhe zëdhënësi i qeverisë Stelios Petsas bën njoftimet lidhur me masat shtrënguese në një  konferencë për shtyp. Edhe ky muaj do të jetë i bllokuar në Greqi.

Shkollat, restorantet, sportet janë të mbyllura përveç  vendpushimeve të skive deri më 7 janar. Edhe në vendimin e ri, qarkullimi do të jetë i ndaluar gjatë natës. Ndërkohë ata që futen në shtetin grek kenë një test negativ dhe do të hyjnë në një karantinë parandaluese 10-ditore nëse hyjnë nga 7 janari.

Për kishat, parukierët dhe dyqanet e veshjeve do të ketë njftime të reja në fund të javës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet