Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Asambleja e PPE rezolutë për Shqipërinë: Të zbatojë rekomandimin e Venecias për zgjedhjet e 25 prillit

Asambleja e PPE ka bërë një rezolutë për zhvillimet e fundit politike në Shqipëri.

Ndër pikat e draft-rezolutës, Asambleja e PPE rekomandon që parlamenti i Shqipërisë të zbatojë opinionin e Komisionit të Venecias për ndryshimet kushtetuese dhe ligjore në Kodin Zgjedhor që afektojnë në zgjedhjet e 25 prilli.

Asambleja Politike e Partisë Popullore Europiane, në një rezolutë të miratuar sot, 7 Dhjetor 20202, i bën thirrje palëve politike të bëjnë çdo përpjekje për të tejkaluar krizën e thellë kushtetuese dhe politike në Shqipëri.

Po ashtu PPE kërkon që urgjentisht të sigurohet ngritja e Gjykatës Kushtetuese dhe të Lartë

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet