Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

105-vjeçarja që mposhti koronavirusin vetëm për 5 ditë

Një grua turke 105-vjeçare në Stamboll ka arritur që të mboshtë koronavirusin për vetëm 5 ditë.

Sipas mediave turke, pasi vunë re shenjat e para, Huriye Baskapan dhe fëmijët dhe nipërit e saj shkuan në spital për diagnostikim dhe trajtim.

Ajo u shtrua në spital kur testi i saj COVID-19 doli pozitiv dhe u vërejtën probleme në veshkat dhe mëlçi.

Përkundër moshës së saj të vjetër dhe sëmundjeve kronike, ajo arriti të mposhte sëmundjen me një trajtim pesë-ditor. Edhe anëtarët e tjerë të familjes së saj gjithashtu u shëruan dhe u kthyen në rutinën e tyre të përditshme.

“Sëmundja ime kaloi shpejt. Nuk mund ta kuptoja se çfarë ndodhi. Vetëm më thanë që isha i infektuar me këtë virus”, tha Baskapan.

Ajo falënderoi mjekët dhe shtetin turk. “Ata u kujdesën për ne në spital. Ata u kujdesën për ne”, tha 105 vjeçarja.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet