Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Misteri për Xhulio Prelën: Dikush e spiunoi, kishte fshirë të gjitha mesazhet

Vrasja e efektivit të FNSH-së, Xhulio Prela, mëngjesin e djeshëm në orën 03:00, është i mbuluar nga misteri. Pistat janë disa, por asgjë konkrete.

Gazetarja e “ABC”-së, Glidona Daci, raporton se pista e konflikteve për shkak të detyrës është zbehur, ndërsa kryesore është ajo për borxhet.

Punën e vështirëson akoma më shumë fakti që i riu i fshinte bisedat dhe mesazhet në telefon dhe në momentin që policia e ka hapur celularin e tij në vendin e ngjarjes nuk ka gjetur asgjë.

Thirrjen e fundit në telefon Prela ka pasur atë të djalit të hallës për të marrë në Rinas mikun e familjes, i cili në dëshminë e tij në polici është shprehur se “i kërkova të më merrte nga aeroporti, pasi ishte ora policore dhe duhej autorizim për të lëvizur”.

Por pikëpyetja e madhe është kush ishte tradh.tari që spiunoi lëvizjet e tij nga shtëpia në Rinas, Shkodër dhe kthimin në Lezhë? Autorët duket se kanë pasur një informator nga brenda që i ka vendosur në dijeni për gjithçka pasi nga mënyra e veprimit nuk bëhet fjalë për amatorë.

Fakti që ndaloi në vendin e ngjarjes kur po kthehej nga Shkodra në Lezhë tregon se ai ndoshta i ka njohur autorët. Megjithatë shpresa është te tabulatet telefonike dhe shenjat e gishtave që janë gjetur në derën e shoferit, që mund të çojë në gjurmët e autorëve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet