Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Greqia ashpërson masat në Kakavijë, ç’ndodh nëse rezulton pozitiv me Covid-19

Qeveria greke ashpërson masat në Pikën Kufitare të Kakavijës.

Siç mësohet, duke filluar nga dita e hënë personat që do të dalin pozitiv në testet e shpejta nuk do t’u lejohet hyrja në territorin helen.

Kjo masë merret për të mbrojtur shëndetin publik në shtetin fqinj.

Veç kësaj do të ketë edhe gjoba për personat e prekur me Covid-19 nëse tentojnë të hynë ilegalisht në Greqi.

Deri më tani personat që dilnin pozitiv në kontrollet e palës greke ne Kakavije karantinoheshin 14 ditë.

Pas ditës së hënë ata nuk do të mund të hyjnë dot në Greqi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet