Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Duke nisur nga nesër, Italia shpëton nga “zonat e kuqe”

Prej nesër, 7 dhjetor 2020, asnjë territorin italian nuk do të ketë më “zonë e kuqe” në regjim izolimi të plotë, çka do të thotë me rrezik mjaft të lartë infektimi.

Vendi do të jetë i ndarë në zona të verdha (preokupuese nga infektimi pandemik) e në zona portokolli (rrezik i lartë infektimi).

Në zonat portokall, lokalet e restorantet janë të mbyllura 24 orë ndërsa në zonat e verdha janë të hapura deri në ora 18.00.

Në zonat portokalli ndalohet lëvizja nga një komunë në tjetrën brenda së njëjtit rajon. Si dhe ndalohet hyrja e dalja nga këto rajone pa motive shëndetesore, pune apo të jashtëzakonshme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet