Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Acarohen serbët, televizioni i tyre publikon hartën e Serbisë pa përfshirë Kosovën

Televizioni serb “Nova S” gjatë transmetimit ka publikuar një hartë të shtetit serb, ku Kosova nuk është pjesë.

Kjo ka shkaktuar reagime të shumta në Beograd, pasi një veprim i tillë nga mediumet e tjera të shkruara atje është cilësuar si “skandal”.

Sipas raportimeve, ky televizion është përkrahës i opozitës në Serbi. Fotografia dhe raportimet në lidhje me këtë hartë të publikuar kanë bërë xhiro në rrjete sociale.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet