Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Tronditet Turqia, goditet nga një tërmet i fuqishëm

Turqia është lëkundur ditën e sotme nga një tërmet. AFAD njoftoi se tërmeti me madhësi 5.2 u regjistrua pranë rrethit Gazipaşa të Antalias në orën 15.44 (lokale).

Ndërkohë, Observatori Kandilli njoftoi madhësinë e tronditjes si 5.4.

Sipas të dhënave të para tërmeti kishte në një thellësi prej 77.58 kilometrash. Lëkundjet kanë qenë të forta, ndërsa qytetarët kanë dalë jashtë banesat e tyre për shkak të frikës.

Sipas informacionit paraprak nuk raportohem për humbje jete ose të lënduar.

Kujtojmë se pak javë më parë qyteti i Izmirit në Turqi u godit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.6, ku humbën jetën 114 persona, ndërsa 1035 të tjerë u plagosën pa shembjes së ndërtesave.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet