Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rekord infektimesh në Iran nga Covid-19, kalon mbi 50 mijë numri i viktimave

“Grand Pazari” i Teheranit, qendrat tregtare dhe disa biznese të tjera u rihapën pas një mbyllje dy-javore, ndërsa infeksionet kanë rënë me 10 përqind gjatë ditëve të fundit.

Zyrtarët paralajmëruan që situata të mbetet “e brishtë” në Teheran dhe në qytetet e tjera që kanë lëvizur nga alarmi i kuq i koronavirusit në nivelin më të ulët të portokallit.

Ministria e Shëndetësisë së Iranit regjistroi një total prej 50,016 vdekjesh nga koronavirusit të shtunën me 321 viktima në 24 orët e fundit.

Zëdhënësi i Ministrisë Sima Sadat Lari tha për TV shtetëror se 12,181 njerëz ishin infektuar me koronavirus që nga e premtja, duke çuar numrin e përgjithshëm të infeksioneve COVID-19 në 1,028,986.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet