Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Provokon sërish Turqia, njofton stërvitjen ushtarake në jug të Kretës

Turqia ka njoftuar stërvitjet ushtarake për të hënën e ardhshme, në një zonë në jug të Kretës. Shteti turk ka lëshuar kështu një NAVTEX të ri të shtunën.

Sipas direktivës detare 1509/20 të lëshuar nga Stacioni i Antalias, ushtrimet ushtarake do të mbahen të hënën në një zonë në juglindje të Kretës.

Kujtojmë se të premten është lëshuar një NAVTEX, për ushtrime në zonën midis Rodosit dhe Kastellorizo.

Kjo lëvizja nga Ankaraja zyrtare vjen vetëm 24 orë para samitit të 10 nëntorit, ku do të diskutohet sërish çështja e Turqisë dhe Greqisë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet