Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

E ndaluan në rrugë dhe e qëlluan, si u ekzekutua efektivi i FNSH në Lezhë

Një ngjarje tronditëse u shënua në Lezhë, ku pas mesnate, në zonën e njohur si Gajush u gjet i vrarë brenda makinës së tij, një efektiv 26-vjeçar.

Sallës operative të policisë në këtë qytet i mbërriti një telefonatë se në aksion rrugor Milot-Lezhë, një automjet kishte humbur kontrollin e kishte dalë nga rruga.

Shërbimet e policisë që nxituan për në vendngjarje gjetën aty të pajetë të riun Xhuljano Prela, punonjës policie i FNSH-së Shkodër.

Fillimisht u tha se dyshohet që Prela mund të kishte humbur jetën nga përdorimi i armës së zjarrit. Më pas, u njoftua se në vendngjarja u gjetën tre gëzhoja.

Top Channel mëson se dyshohet që i riu është vrarë dhe se autorët e kanë ndaluar në rrugë dhe i kanë nxjerrë armën e llojit pistoletë.

Sapo ky i fundit e ka konstatuar këtë është munduar të largohet, por një plumb e ka lënë të vdekur .

Sipas burimeve, 26-vjeçari kohët e fundit punonte në Tiranë dhe banonte në Lezhë.

Për zbardhjen e ngjarjes është ngritur një grup i posaçëm hetimor, ndërsa shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, mbështetur nga FNSH Shkodër dhe forcat speciale RENEA, kanë ngritur pika kontrolli dhe po kontrollojnë zonën për shoqërimin e personave të dyshuar si autorë të mundshëm apo edhe që mund të kenë dijeni për ngjarjen e rëndë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet