Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shndërrimi i Wuhan, qyteti fantazmë dikur epiqendra e Covid-19 hap dyert për turistët

Wuhan brenda 1 viti ka ndryshuar së tepërmi. Kinezët duket se famën që morën prej COVID-19 po përpiqen ta shndërrojnë në një tërheqje për turistët.

Janarin që lamë pas, Wuhan ishte qyteti epiqendër i virusit vdekjeprurës teksa kujtojmë rrugët bosh, ushtrinë në rrugë si në një gjendje lufte apo rasti shkatërrimi nga një bombë bërthamore.

Sot Wuhan ka vendosur nën kontroll COVID-19 dhe po përpiqet të ringrihet duke u përpjekur të afrojë turistë.

Qyteti kinez me popullsi thuajse sa Londra duket se nuk është vetëm një ish qytetet epiqendër i COVID-19 por ka asete me vlera që turistët duhet t’i vizitojnë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet